ME-XU1-15EG-2I-D12E-R4.1
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Product Status : Obsolete
Package : Box
Series : -
Connector Type : 168 Pin
Size / Dimension : 2.910" L x 2.130" W (74.00mm x 54.00mm)
Mfr : Enclustra FPGA Solutions
Module/Board Type : MPU, FPGA Core
Base Product Number : ME-XU1
Co-Processor : -
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
RAM Size : 4GB
Speed : 600MHz, 1.5GHz
Core Processor : ARM® Dual-/Quad-Core Cortex-A53, ARM® Dual-Core Cortex-R5, Mali-400MP2 GPU
Flash Size : 16GB
Description : SOM ZYNQ US+ ZU15EG 4GB
Contact Now
- Embedded Module ARM® Dual-/Quad-Core Cortex-A53, ARM® Dual-Core Cortex-R5, Mali-400MP2 GPU 600MHz, 1.5GHz 4GB 16GB